Super FREE WordPress Theme – Structure /Version english and polish/

I Recommend …

Theme Information:

  • Description: A theme for news/magazine sites with a blog-friendly option too. It includes built-in video and image features that easily allow you to customize your site. There are content blocks that you can place virtually anywhere on the page.
  • Requirement(s): WordPress 2.3+
  • Now updated to Version 1.1.5!
  • Discuss the theme in the forum!
  • View the online instructions for how to use this theme.

One of new realization of theme Structure :

New site about Himalaya. This site use Structure theme by Justin Tadlock

everestbyclimbers440.jpg

Two different layout styles:

View the Excerpts style layout for the Structure WordPress theme

There are two different layout styles to choose from. In the demo, you can see the default style. With this theme, I wanted to create something for “normal” bloggers too. I didn’t want it to be only a magazine/news theme. So, there is an optional style called “Excerpts” that gets rid of a lot of stuff on the front page and make things look a little more like a normal blog.

Structure in other languages:

At the moment, this is entirely experimental. Currently, there are possible plans for Arabic, Brazilian Portuguese, and Korean versions. Contact me if you’d be interested in helping out with translations into any language, correcting mistakes, or helping out.

Gorąco polecam Structure: WordPress Theme.

Powodów jest wiele, co prawda nie jestem wytrawnym internautą ani też programistą, ale może właśnie dlatego tak bardzo doceniam prezentowana stronę www, a właściwie należy napisać oprogramowanie czy raczej wspaniałe narzędzie do budowania własnej strony internetowej no bo tym własnie jest Structure: WordPress Theme.

Od początku wręcz urzeka swoją funkcjonalnością i bogactwem możliwości twórczej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od prostego pisania postów z dołączonymi zdjęciami, poprzez zwiastuny postów z miniaturkami fotek, dalej mamy tabloidy pokazujące rożne działy jak w najlepszych serwisach takich jak choćby Yahoo.!

I choć autor pewnie nie rości sobie pretensji do sławy Yahoo to i tak robi wspaniałą robotę, którą doceniają zwłaszcza laicy tacy jak ja nie mający wielkiego pojęcia o kodach html czy php.

Gdyby ktoś zapytał mnie jak zorganizować wyprawie w Wysokie Góry by zobaczyć Everest to takie zadanie spełnię i to z ochotą, już kiedyś nawet opisywałem taki plan…. ale jak ktoś zapyta jak zrobić ciekawą relację z takiej wyprawy w internecie to już zupełnie inna sprawa i tu z pomocą przychodzą nam zapaleni internauci, którzy może nie interesują się górami, ale za to oddają nam w ręce cudowne narzędzie do pokazywania jak wspaniałe są Wysokie Góry !!

Szczególne podziękowania należą sie twórcy oprogramowania również dlatego iż oddaje On nam tak wspaniały środek wyrazy i prezentacji postów, zdjęć i filmów czyli super narzędzie do pokazywania w internecie relacji z naszych wypraw i przygód i to zupełnie ZA DARMO !!!

Na koniec moja osobista prośba, jeśli ktoś z moich czytelników zdecyduje się na zastosowanie wyżej wymienionego oprogramowania i zbuduje swoją stronę www stosując Structure WordPress Theme to bardzo proszę o napisanie kilku ciepłych słów do autora oprogramowani, czyli – Structure theme by Justin Tadlock

Advertisements

2 Responses

  1. it s great theme.

  2. well it’s very pretty blog among the blogs, good looking and well decorated site.thanks

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: