Polish summer in Karakoram – expeditions 2008. /Version english and polish/

Polish & Slovakia G-I,II,III & Broad Peak Expedition 2008
Jozef Kopold (L), Piotr Pustelnik, Piotr Morawski, Peter Hamor, Vladimir Plulik, Ivan Miklos, Ms Knizka Miroslav, Tomas Karas, Martin Gablik, Ms Kinga Baranowska, Mrkva Ales, Filip Pawluskiewicz, Ms Jarmila Tyrril, Nicolas Brun, Jean Noel Urban, Paulo Manuel Pimenta Roxo, Ms Daniela Alisabete Nocolau Teixeira

Polish chapter of this expedition named:
Himalayan Triptych Reactivated – part 2# and 3#: Gasherbrum and Broad Peak traverses.

June 25, 2008 Peter Hamor and Piotr Morawski reached the summit of Gasherbrum I (8 068m) at 1.30 pm local time in alpine style by the Spanish route, which merges to American route. The top was bagged after ten days on the mountain, struggling in deep fresh snow with 20 kg heavy backpacks. According to Peter Hamor, they both traversed the summit and descended to Gasherbrum La Col.

July 6, 2008 Peter Hamor and Piotr Morawski reached the summit of Gasherbrum II (8 035m) at 9.15 am local time.

* previous story :

Himalayan Triptych Reactivated: Gasherbrum traverse part 2. /Version english and polish/Peter Hamor and Piotr Morawski reached the summit of Gasherbrum I

Himalayan Triptych Reactivated: Gasherbrum traverse part 1. /Version english and polish/

Himalayan Triptych Reactivated – part 2# and 3#: Gasherbrum and Broad Peak traverses. /Version english/

Polish G-I & II Expedition 2008
Ryszard Jan Pawlowski (L), Sylwia Duda, Agnieszka Gasowska, Lucja Anna Kalisz, Krystyna Czok, Andrzej Zyczkowski, Szczesny Henryk, Gawrzyal, Rafal Ferdyn, Malgorzata loboz, Nowak Pawel, Murawicz Grzegorz, Sikorzewski, Jerzy Jozef Rozen
Arrival: 22-Jun-08

Polish G-I & G-II Expedition 2008 – SZCZECIN KARAKORUM EXPEDITION ‘2008
Kawiak Jerzy (L), Duda Bartosz, Zimnicki Pawel Krystian, Szut Dariusz, Michalak Jakub, Wos Cezary Stanislaw, Bigda Krzysztof, Machiej Szulc, Wieczkowski Eugeniusz, Fudro Edward
Arrival: 15–jun–08
* website: SZCZECIN KARAKORUM EXPEDITION ‘2008

Polskie lato w Karakorum – wyprawy 2008.


Tryptyk Reaktywacja. Trawers Gasherbrumów i Broad Peaku.

Piotr Morawski zdobył szczyt Gasherbrum I (8 068m) 25 czerwca o 13.30 lokalnego czasu.

Z sukcesem dokonał trawersu Gasherbrum I, zdobywając szczyt w stylu alpejskim, pokonując w dolnej części tzw. drogę hiszpańską (prawa grań południowo-zachodniej ściany), a wyżej — drogą pierwszych zdobywców (Amerykanie w 1958 r.).”

Piotr Morawski 6 lipca o godz. 9,15 czasu lokalnego zdobył Gasherbrum II (8035 m).

Tak o wejściu pisze Piotrek: “Mimo prognozy pogody wyszliśmy do góry. Ze względu na wiatr i nadciągające chmury poszliśmy na drogę normalną, o 9:15 byliśmy na wierzchołku G2, już we mgle i opadach śniegu. Już jesteśmy z powrotem w c4, jutro odpoczynek.”
Himalaiści są w trakcie trawersowania masywu Gasherbrumów – został im jeszcze G III.

* posty o tej wyprawie :

Himalayan Triptych Reactivated: Gasherbrum traverse part 2. /Version english and polish/Peter Hamor and Piotr Morawski reached the summit of Gasherbrum I

Himalayan Triptych Reactivated: Gasherbrum traverse part 1. /Version english and polish/

Himalayan Triptych Reactivated – part 2# and 3#: Gasherbrum and Broad Peak traverses. /Version english/

Wyprawa Ryszarda Pawłowskiego – Polish G-I & II Expedition 2008

Skaład wyprawy to : Ryszard Jan Pawlowski (L), Sylwia Duda, Agnieszka Gasowska, Lucja Anna Kalisz, Krystyna Czok, Andrzej Zyczkowski, Szczesny Henryk, Gawrzyal, Rafal Ferdyn, Malgorzata loboz, Nowak Pawel, Murawicz Grzegorz, Sikorzewski, Jerzy Jozef Rozen

Relacje z wyprawy na Gasherbruma II :
Ryszard Pawłowski – lider.

02. 07. 2008
HUURAA!
Jesteśmy w bazie na 5000m wszyscy zdrowi, pogoda ładna, a widoki wspaniałe.
Jutro dzień restu i przygotowań do działań w górach.
Pozdrowienia dla wszystkich!

28. 06. 2008
Wyprawa doszła dzisiaj z karawaną do Paju 3500m, za trzy dni dojdą do Concordi.

23. 06. 2008
Cała wyprawa na Gasherbruma II, 12 osób wyrusza dzisiaj w kierunku Skardu i za 4 dnie zaczniemy karawanę lodowcem Baltoro.
Wszyscy zdrowi i pełni entuzjazmu.
Pozdrawiamy

SZCZECIN KARAKORUM EXPEDITION ‘2008

Wyprawa organizowana przez Szczeciński Klub Wysokogórski, jej skład to : Kawiak Jerzy (L), Duda Bartosz, Zimnicki Pawel Krystian, Szut Dariusz, Michalak Jakub, Wos Cezary Stanislaw, Bigda Krzysztof, Machiej Szulc, Wieczkowski Eugeniusz, Fudro Edward.

Relacje z wyprawy :

2008-07-02
Poprawa pogody. O godz. 4 do obozu pierwszego na wysokości 6000 m. wyszli Michalak, Szut, Bigda, Duda i Zimnicki. Reszta wychodzi o 3 w nocy, w planach założenie obozu drugiego na 6400 i obozu trzeciego na 7000 m.
2008-06-28
Wczoraj na wysokości 5800 przy pogarszającej sie pogodzie został założony depozyt. Dzisiaj przy padającym śniegu wszyscy zeszli do bazy. Prognozy przewidują 3 dni opadów.
2008-06-26
Wczoraj ekipa dotarła do bazy na wysokości 5100 m n.p.m. Dzisiaj odpoczynek i przepakowanie sprzętu. Jutro nad ranem 8 osób wyruszy założyć obóz. Jerzy Kawiak ma zapalenie ścięgna achillesa i zostaje w bazie. O godz. 20, po kolacji chłopaki gotowi do nocnego wyjścia przez Lodowiec Abruzzi w celu założenia obozu pierwszego na wys. 6000 m, a może i drugiego na 6400.
2008-06-23
Nadal wędrujemy karawaną po lodowcu Baltoro. Wczoraj 10 godzin do Urdukas, dzisiaj 7 godzin do Goro II .Marsz przez gruzowisko ciężki ale rekompensata w widokach.
2008-06-18
Po18 godzinach w autobusie dotarliśmy do Skardu. Na bazarze zrobiliśmy ostatnie zakupy. Jutro ostatni etap jeepami, dalej już piechotą. Nadal ponad 30 stopni.
2008-06-16
Dzisiaj odebralismy resztę bagaży z lotniska, nic nikomu nie zginęło, a nawet zarobilismy po 35 funtow – to rekompensata Britisha za dzień opóźnienia. O 14.00 byliśmy w ministerstwie turystyki na briefingu.
Trochę o warunkach: w Islamabadzie temperatura nie do zniesienia, wilgotność bliska 100%
czujemy się jak w saunie, więc z niecierpliwością oczekujemy na godzinę 5 rano jutro, kiedy to mamy opuscić wilgotne islamabadzkie piekło.W Islamabadzie jest godz 21 (w Polsce 17) i jesteśmy na powitalnym obiedzie u szefa obsługującej nas agencji Hunza Guides – Amira Khana.
2008-06-15
Uczestnicy dolecieli do Islamabadu. Przymusowy postój – nie doleciało aż 8 z 12 worów. Powitanie z agencją z kwiatami, spotkanie z przewodnikiem wyprawy. Kwatera w hotelu w pokojach 2-osobowych. Parno i pada.
2008-06-14
Wylot z Berlina – pewny punkt “wycieczki”, na zdjęciu ekipa przed siedzibą SKW gotowa do wyjazdu.
2008-06-12
Wizyta członków wyprawy w Magistracie.
Podczas bardzo miłego spotkania Pan Prezydent życzył członkom wyprawy wytrwałości w dążeniu do swoich marzeń i celów przekazał również flagę z Gryfem Szczecińskim oraz znak wizji Miasta – Floating Garden.

* strona wyprawy : – SZCZECIN KARAKORUM EXPEDITION ‘2008

** Źródła: – www.peterhamor.sk http://www.mounteverest.net/http://www.piotrmorawski.com/

**** zapraszam na relacje z innych wypraw polskich himalaistów.

AddThis Feed Button

zapraszam do subskrypcji mego bloga

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: