WOŚP w górach – Karpackie finały WOŚP.

V KARPACKI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

5karpacki-wosp-d
Serdecznie zapraszamy na Piąty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 10/11.01.2009. Tym razem gramy już w czternastu schroniskach PTTK! Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Leskowcu, Luboniu Wielkim, Maciejowej, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Polanie Chochołowskiej, Przegibku, Rycerzowej, Turbaczu, Wielkiej Raczy oraz na Wierchomli.

Kwesta w schroniskach diametralnie różni się od nizinnej. Tu wsparcie Orkiestry wymaga wysiłku. Tu nie wystarczy wrzucić monety do skarbonki wolontariusza na ulicy. Tu należy samemu przyjść do skarbonki!

Nasi wolontariusze kwestować będą w wymienionych schroniskach oraz w miejscowościach u podnóża tych schronisk i na okolicznych szlakach. W sobotni wieczór (10.01.2009), w wybranych schroniskach otwarte zostaną też orkiestrowe sklepiki. Do skarbonek WOŚP trafi także część dochodu z noclegów w finałowy weekend (10/11.01.2009), a w niektórych schroniskach za wybrane potrawy będzie można zapłacić uiszczając stosowną kwotę do skarbonki.

PIOSENKA TURYSTYCZNA NA MACIEJOWEJ
W finałową sobotę (10.01.2009) zapraszamy do Bacówki PTTK na Maciejowej na koncert piosenki turystycznej Agnieszki Biniek – www.biniek.art.pl oraz Tomka Jarmużewskiego – www.jarmuzewski.art.pl (Zgórmysyny, Grupa PELTON).

KWESTA NA TOURACH
W niedzielę (11.01.2009) rano, ze Schroniska PTTK na Hali Lipowskiej wyruszy grupa wolontariuszy na nartach tourowych, którzy przez Rysiankę, Trzy Kopce i Pilsko dotrą na Halę Miziową, kwestując po drodze. Zapraszamy wszystkich chętnych! Zgłoszenia przyjmuje Piotr Homa: piotr.homa@gmail.comAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 606 282154

MORZE NAD MORSKIM OKIEM…
Nawiązując do nazwy oraz legendy, w schronisku PTTK nad Morskim Okiem kwestować będą wolontariusze znad morza. W orkiestrowym sklepiku, u przewodnika po Trójmieście, nabyć będzie można między innymi gdańskie talary, wyemitowane w ubiegłym roku.

KIRGIZJA NA RYCERZOWEJ
Zapraszamy do Bacówki PTTK na Rycerzowej na pokaz slajdów z Kirgizji, autorstwa Wojtka Grzesioka: 10.01.2009, wieczorem, wstęp wolny. Rezerwacja miejsc: tel. 0.33 – 8626262.

CZWARTY MARSZ DLA ORKIESTRY
Już po raz czwarty wyruszy w drogę Marsz Dla Orkiestry, którego trasa (licząca 40 km) prowadzi z Krakowa do schroniska PTTK na Kudłaczach. Uczestnicy Czwartego Marszu Dla Orkiestry kwestować będą w mijanych miejscowościach. Marsz wyrusza z pętli autobusowej w Krakowie – Borku Fałęckim w niedzielę (11.01.2009) o godz. 6.00 i kończy się około godz. 20.00 w schronisku PTTK na Kudłaczach. Zapraszamy wszystkich chętnych! Zgłoszenia przyjmuje Kuba Terakowski: terakowski@gmail.comAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 603 305 401

“BRUGI” WINTER TROPHY NA HALI MIZIOWEJ (9/11.01.2009)
Zapraszamy na klasyczne zawody na orientację na rakietach śnieżnych. Zadaniem uczestników zawodów będzie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych, zaznaczonych na turystycznej mapie. Zgłoszenia udziału przyjmuje Monika Krukowska: monikakrukowska@o2.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 604 156 133. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.compass.krakow.pl

SLAJDY NA KUDŁACZACH
W finałową sobotę (10.01.2009), swoje slajdy w Schronisku PTTK na Kudłaczach zaprezentują: Paweł Szlachta (“Monte Rosa”) oraz Anna Hapek i Mateusz Sikora (“Tien Shan – niebiańskie góry”). Wstęp wolny. Początek około godz. 18.00. Po pokazie zapraszamy do orkiestrowego sklepiku, gdzie kupić będzie można między innymi plakat z wyprawy na Mount Everest oraz książkę o ekspedycji na K2, z autografami uczestników! Będzie też muzyka góralska i… niespodzianka!

NASI PARTNERZY I SPONSORZY:
Brugi
Callida
Capgemini
Compass
Eksplo
Fundacja Marka Kamińskiego
Globtoter
Gminny Ośrodek Kultury w Rajczy
Góry – górski magazyn sportowy
Grupa LOTOS S.A.
Himal Sport
koszulki.com
Marabut
Marmot
napieraj.pl
Pajak
Pascal
Polski Klub Alpejski
Prezydent Miasta Gdańska
Salewa
Salon Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku
Sygnatura
Urząd Miasta Hel
Urząd Miasta Sucha Beskidzka
Urząd Miasta Zakopane
Wojewoda Śląski

Wymienione firmy są fundatorami przedmiotów dla orkiestrowych sklepików w “grających” schroniskach.

KONTAKT
Koordynator Karpackich Finałów WOŚP – Kuba Terakowski:
e.mail: terakowski@gmail.com

5karpacki-wosp-m

* zobacz też : – GREAT ORCHESTRA’S OF CHRISTMAS CHARITY 17-th GREAT FINALE WE’RE KICKING OFF!!! XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZACZYNAMY!!! /Version polish and english/

** zapraszam na relacje z wypraw polskich himalaistów.

AddThis Feed Button

zapraszam do subskrypcji mego bloga

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: