VII KFG 2009: filmy z Banff i gość festiwalu – Stephen Koch.

Już jutro, 4 grudnia rozpoczyna się siódma edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, film, pokazy multimedialne, dyskusje, zawody sportowe, muzyka etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

baner 7 kfg 2009

VII KFG Krakowski Festiwal Górski 2009 – filmy z Banff

Jednym z wydarzeń  na 7 KFG będzie pokaz filmów z festiwalu w Banff.

Przedstawiam poniżej zwiastun na YouTube.

VII KFG Krakowski Festiwal Górski 2009 : gość festiwalu – Stephen Koch.

Stephen KochMiło mi poinformować, że do listy gości 7. Krakowskiego Festiwalu Górskiego w ostatniej chwili dołączył Amerykanin Stephen Koch.

Alpinizm i ekstremalne zjazdy na desce – to dwie pasje, które od lat łączy na najwyższym poziomie Stephen Koch. Amerykanin znany jest jednak przede wszystkim jako świetny snowboardzista. Na swoim koncie ma najwyższej klasy zjazdy w górach wysokich – często pierwsze, między innymi z Mount Hood w stanie Oregon, ze szczytów Teton Peaks w stanie Wyoming – w tym Grand Teton, najwyższej góry w paśmie górskim Teton. To właśnie w Parku Narodowym Grand Teton, zjeżdżając z Mount Owen cudem uniknął śmierci pod potężną lawiną.

Koch zjechał również z sześciu szczytów zaliczanych do Korony Ziemi. Do kolekcji brakuje mu “jedynie” tego najwyższego, Mount Everestu (na razie udało mu się zjechać z połowy Everestu). W sumie ma w swoim dorobku około 50 ekstremalnych zjazdów w górach wysokich.

kfg2009-stephen-kochWspinaczkowo Stephen Koch realizował się między innymi w partnerskiej wspinaczce z Marko Prezeljem. W 2006 roku w zespole ze Słoweńcem odbył wyprawy na Alaskę (news) i do Patagonii. W styczniu 2006 dwójka (wspólnie z Deanem Potterem) pokonała tzw. patagońską łańcuchówkę – kombinację The Long Run łączącą nowym terenem istniejące drogi w masywie Cerro Torre [news]. Niedługo potem Koch i Prezelj wytyczyli nową linię na wschodniej ścianie patagońskiego szczytu Cerro Standhardt (2650 m), news. Poza tym Amerykanin brał udział w ekspedycjach na Antarktydę, w Himalaje – na ośmiotysięczniki Shishapangma, Lhotse, siedmiotysięcznik Nuptse etc.

Stephen Koch jest również zawodowym przewodnikiem wysokogórskim, autorem reportaży i artykułów, świetnym mówcą. Mówi o sobie, że po prostu lubi być aktywny. O swoich pasjach opowie już w najbliższą sobotę (5 grudnia) o godz. 13 na sali głównej Uniwersytetu Ekonomicznego. Tuż przed prelekcją Amerykanina będziemy mogli obejrzeć zestaw filmów konkursowych o Grand Prix KFG 2009, z których aż trzy dotyczyć będą tematyki freeride’owej.

VII KFG 2009: inne atrakcje.

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig polskich produkcji o Grand Prix KFG 2009. Po raz kolejny w konkursie polskiego filmu zobaczymy kilkanaście najlepszych obrazów o tematyce górskiej polskiego autorstwa.

Już tradycyjnie podczas festiwalu wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka” za wybitne osiągnięcie na polu alpinizmu i wspinaczki sportowe.

Nie zabraknie również emocji sportowych. W czasie tegorocznego Festiwalu rozegrane zostaną Finały Pucharu Polski w Boulderingu.

Bardzo ważnym elementem VII KFG będzie Kiermasz sprzętu i odzieży outdoorowej.

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

Festiwal odbywa się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego [mapa]

Plan miasta i tereny UE :

Uniwersytet Ekonomiczny Krakow

Plan sytuacyjny imprez festiwalowych :

Plan sytuacyjny imprez festiwalowychPawilon Dydaktyczno-Sportowy

Festiwale filmów górskich :

*Zobacz inne posty o festiwalach : – Mountain Film Festivals

VII KFG Krakowski Festiwal Górski 2009 – POKAZY SPECJALNE.

VII KFG – 7th Krakow Mountain Film Festival. VII edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. /Version english and polish/

VII KFG Krakowski Festiwal Górski 2009 czołówka na YouTube.

** Źródła : – http://www.kfg.pl/http://www.wspinanie.pl/

baner 7 kfg 2009

 alt=

goryonline.com

Nieruchomości on line

** zapraszam na relacje z wypraw polskich himalaistów.

AddThis Feed Button


zapraszam do subskrypcji mego bloga

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: