VII KFG 2009: laureaci.

7. Krakowski Festiwal Górski już za nami. Okazało się, po raz kolejny zresztą, że największy w Polsce festiwal górski cieszy się ogromną popularnością i zdobywa coraz więcej “wyznawców”. W tym roku Uniwersytet Ekonomiczny przez trzy festiwalowe dni odwiedziło 5 tys. ludzi, a dla wielu osób na wieczorne pokazy zabrakło już biletów. Na głębsze refleksje przyjdzie pewnie czas, tymczasem w skrócie o tym, co działo się w niedzielny wieczór – czyli trzy odsłony festiwalowej Gali.

Odsłona pierwsza, czyli rozstrzygnięcie konkursu filmowego o Grand Prix KFG 2009. W tym roku mogliśmy obejrzeć jedenaście obrazów polskiego autorstwa. Tym razem zwyciężyła tematyka narciarska i Grand Prix festiwalu trafiło w ręce Łukasza Gabryelskiego za The White House, prezentującego w akcji naszych czołowych freeriderów.Wyróżnienie – a dokładnie nagrodę za zdjęcia – jury przyznało filmowi Rynna Śmierci Mateusza Soleckiego i Marcina Banaszka, pokazującego akcję ratunkową prowadzoną przez karkonoskich ratowników. Natomiast publiczności najbardziej podobali się nasi najlepsi skałkowcy (tegoroczni pogromcy trudności 9a) w Sprawie Humoru 9a autorstwa Jacka Matuszka i Mariusza Majera.

Kolejny punkt wieczoru to oczywiście wręczenie prestiżowej “Jedynki”, nagrody przyznawanej co roku za wybitne osiągnięcia na polu alpinizmu i wspinaczki sportowej. Wyróżnienie, które od zawsze budzi sporo emocji, a w tym roku tych emocji było szczególnie dużo. Jak przyznał sekretarz Kapituły Jedynki, Artur Paszczak, chyba jeszcze nigdy poziom sześciu wybranych finalistów nie był tak wyrównany, a głosowanie tak zacięte. Ostatecznie wielkim wygranym został zespół Marcin Michałek, Krzysztof Starek i Wojciech Kozub za wytyczenie nowej drogi na północnej ścianie szczytu Ombigaichen 6573 m (1400 m deniwelacji, lód do 85 stopni, 4 dni, w tym ostatnie dwa 39h non-stop) w Himalajach Nepalu [news]. I wreszcie odsłona trzecia, czyli dekoracja najlepszych zawodników w Pucharze Polski w Boulderingu 2009. W tym roku po raz pierwszy finał PP rozegrany został podczas KFG. Pomysł jak najbardziej trafiony, zawody bardzo fajnie i zgrabnie wyreżyserowane, chociaż  samo widowisko rozkręcało się dosyć wolno, a licznie zgromadzona widownia musiała długo czekać na “pierwszy TOP” (Adam Pustelnik i jego routesetterzy postawili przed startującymi naprawdę wysoką poprzeczkę).

Złą passę przełamała w końcu najsilniejsza tego wieczoru Kinga Ociepka (KS Korona) i jak się później okazało, to ona zebrała wśród dziewczyn najwięcej kompletnych przystawek. Wśród mężczyzn wygrał Tomek Oleksy (MKS Tarnowia). Natomiast w całym cyklu Pucharu Polski najlepsi okazali się, Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin) i Piotrek Bunsch (MKS Tarnovia).  
Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję i zapraszam za rok na 8. KFG!

Festiwale filmów górskich :

*Zobacz inne posty o festiwalach : – Mountain Film Festivals

VII KFG Krakowski Festiwal Górski 2009 – POKAZY SPECJALNE.

VII KFG 2009: Lista filmów konkursowych i warsztaty dla najmłodszych.

VII KFG – 7th Krakow Mountain Film Festival. VII edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. /Version english and polish/

VII KFG Krakowski Festiwal Górski 2009 czołówka na YouTube.

** Źródła : – http://www.kfg.pl/http://www.wspinanie.pl/

baner 7 kfg 2009

 alt=

goryonline.com

Nieruchomości on line

** zapraszam na relacje z wypraw polskich himalaistów.

AddThis Feed Button


zapraszam do subskrypcji mego bloga

Advertisements

One Response

  1. wow. nice articles. thanks for sharing.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: