WOŚP 2010 w górach: Szósty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 9/10.01.2010.

UWAGA! U GÓRY PRACUJĄ! Czyli – Szósty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Szósty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Serdecznie zapraszamy na Szósty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 9/10.01.2010.

Kwesta w schroniskach różni się diametralnie od prowadzonej na nizinach, bo nie wystarczy wrzucić monety wolontariuszowi spotkanemu na ulicy, lecz trzeba samemu pofatygować się do skarbonki, w góry! Jest to zatem okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Zapraszamy zatem do “grających” schronisk, a tym razem gramy już w dziewiętnastu! Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Lipowskiej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Leskowcu, Luboniu Wielkim, Maciejowej, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Polanie Chochołowskiej, Przegibku, Rycerzowej, Starych Wierchach, Turbaczu, Wielkiej Raczy, na Wierchomli oraz Gorczańska Chata i Zaolzianka.

Wolontariusze Szóstego Karpackiego Finału WOŚP kwestować będą w wymienionych schroniskach oraz w miejscowościach u podnóża tych schronisk, przy wyciągach narciarskich (m.in. Kotelnica, Maciejowa, Polczakówka, Siepraw, Tobołów, Wierchomla, Witów Ski) i na okolicznych szlakach. W sobotni wieczór (9.01.2010) we wszystkich “grających” schroniskach przeprowadzone zostaną licytacje lub ruszą orkiestrowe sklepiki. Do skarbonek WOŚP trafi także część dochodu z noclegów w finałowy weekend (9/10.01.2010), a w niektórych schroniskach za wybrane potrawy będzie można zapłacić uiszczając stosowną kwotę do skarbonki.

A PONADTO:

PIĄTY MARSZ DLA ORKIESTRY…
W niedzielny (10.01.2010) poranek już po raz piąty wyruszy w drogę Marsz Dla Orkiestry, którego trasa (licząca 40 km) prowadzi z Krakowa do schroniska PTTK na Kudłaczach. Uczestnicy Piątego Marszu Dla Orkiestry kwestować będą w mijanych miejscowościach.

NA WIELKIEJ RACZY…
W sobotni wieczór wystąpi Grupa Caryna, a na licytacji pojawią się przedmioty ufundowane m.in. przez: Hotel Karczmę SPICHRZ w Toruniu, LANG TEAM, HORECATEX oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w Rzeszowie

NA CHOCHOŁOWSKIEJ…
W Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej, w finałowy sobotni wieczór (9.01.2010) podczas koncertu “ŚPIEWAJĄCY PIOSENKOPISARZE DLA WOŚP: wystąpi: Włodzimierz Mazoń, Robert Marcinkowski, ADSU oraz Maciek Czernecki. Prosimy o telefoniczną rezerwację noclegów w schronisku: 662 856623

NA MACIEJOWEJ…
Również w finałową sobotę zagra Kamil Badzioch (poezja śpiewana, piosenka turystyczna, szanty, słowiański folk)! Serdecznie zapraszamy!

NA ORNAKU…
W sobotę (9.01.2010) wieczorem zagra i zaśpiewa Tomek Jarmużewski (oraz Paweł Harańczyk – instrumenty klawiszowe i Marcin Chatys – gitara basowa)

NA PRZEGIBKU…
W sobotę (9.01.2010) Michał Klisowski przedstawi multimedialną prezentację “1047 km pieszo przez Polskę czyli “Idymy do góry!””, opowiadającą o tegorocznej, trwającej 30 dni wędrówce przez Główny Szlak Beskidzki i Główny Szlak Sudecki, a Bogusław Mikucki podzieli się relacją z dwutygodniowej podróży po nieznanych zakątkach Wysp Kanaryjskich: “Tenerife – Wyspa Poszukiwaczy Skarbów Natury”. A poza tym: Broad Peak’ 2009 – prezentacja Andrzeja Życzkowskiego, Kaukaz 2008 – opowieść o czterech facetach, dwóch górach i jednej zapomnianej krainie – Swanecji… oraz Nachiczewan 2009 – prosta historia, która zaczyna się w sierpniowy poranek na Zakopiance, a kończy trzy i pół tysiąca kilometrów dalej… Uwaga! Cały dochód ze sprzedaży grochówki na Przegibku w finałowy weekend trafi na konto WOŚP!

NAD MORSKIM OKIEM…
Podobnie jak poprzednio pojawią się nasi wolontariusze z Gdańska, którzy wykorzystując legendę o podziemnym połączeniu Morskiego Oka z morzem, zorganizują Morski Finał WOŚP, a ofiarodawcom – poza serduszkami – wręczać będą także… bursztyny.

W GORCZAŃSKIEJ CHACIE…
Salon Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy zaprasza na Śnieżny Weekend!

NA HALI KRUPOWEJ…
Już po raz szósty pojawi się Klub Beskidzkie Wertepy, który podczas poprzednich Karpackich Finałów, zawsze rekordowo zasilał orkiestrowe skarbonki.

NA TURBACZU…
Na Turbaczu równolegle z Finałem – pod hasłem “W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” – odbędzie się kolejny rajd AST Winter Trophy – rakiety śnieżne.

NA KUDŁACZACH…
Małgorzata Zaitz oraz Jakub Milczarek opowiedzą o istocie Korony Europy, prezentując zdobyte szczyty, wspominając również o tych niedocenianych i zapominanych z racji skromnej wysokości (sobota, 9.01.2010).

NA LUBONIU…
Zorganizowany zostanie nocny (9/10.01.2010) turniej gier planszowych – od Ryzyka, przez Monopol i Scrabble po Super Farmera i Chińczyka.

DO ZAOLZIANKI…
Zapraszamy na Beskidzkie Slajdowisko – Fasolka 2010, w programie m.in.: kilkanaście pokazów przeźroczy, mini pokaz filmów górskich i wycieczka z przewodnikiem. Szczegółowe informacje oraz zapisy (warunek konieczny udziału) via e.mail:markoblondi@poczta.onet.pl

A Z HALI LIPOWSKIEJ…
W niedzielny (10.01.2010) poranek wyruszy Drugi Marsz Na Tour’ach, którego uczestnicy kwestować będą na szlaku prowadzącym przez Rysiankę na Halę Miziową.

RACZKI – RYSY…
Poprzednim razem wolontariusze Karpackiego Finału WOŚP pobili rekord wysokości, kwestując w Tatrach na 2014 m. n.p.m. Tym razem, dwójka wolontariuszy Karpackiego Finału WOŚP (i zarazem członków Klubu Wysokogórskiego) wybierze się (o ile warunki lawinowe pozwolą) ze skarbonkami na Rysy, a równocześnie para wolontariuszy poprowadzi kwestę w najgłębszej polskiej depresji (Raczki Elbląskie, 2 m p.p.m.). W ten sposób Orkiestra zagra w najwyższym i najniższym miejscu w Polsce! Więcej informacji o Misji Depresja na stronie www.nordszon.pl/inne/zapowiedz_001.php – zapraszamy do udziału!

GRAMY OD MORZA DO TATR…
Dzięki współpracy ze Sztabem WOŚP w Helu nasze drobiazgi trafią na licytację tam i vice versa – upominki z Helu będzie można zdobyć w “grających” schroniskach.

Koordynator Karpackich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
Kuba Terakowski
tel. 603 305 401
e.mail: wosp.karpaty@gmail.com

Sztab Karpackich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działa przy Salonie Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy: ul. Jagiellońska 6, 31 – 010 Kraków.

* Źródło : – http://wosp.wierch.pl/

* zobacz też : WOŚP – 18 finał : Gramy na całym świecie!!!

Część 1 to : Dublin, Chicago, Connecticut, Floryda, New York.

Część 2 to : Cork; Amsterdam, Brunssum, DEN HAAG, Rotterdam; Glasgow, Newcastle.

Część 3 to : Mississauga; Edinburgh, London, Luton.

Część 4 to : Berlin; Vienna, Linz, Salzburg, Innsbruck, Klagenfurt.

–  The 18th Great Finale of the Great Orchestra of Christmas Charity is just around the corner – it will take place on Sunday, January 10, 2010. XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!!! /Version english and polish/

GREAT ORCHESTRA’S OF CHRISTMAS CHARITY 17-th GREAT FINALE WE’RE KICKING OFF!!! XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZACZYNAMY!!! /Version polish and english/

The Great Orchestra of Christmas Charity. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. /Version polish and english/

goryonline.com

Nieruchomości on line

** zapraszam na relacje z wypraw polskich himalaistów.

AddThis Feed Button


zapraszam do subskrypcji mego bloga

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: